Cockerspanielit ry:n kasvattajalista

  • punaisetpennut

Kasvattajat painottavat eri asioita kasvatustyössään ja vastaavat siitä itse. Perehtymällä rotuun ja tutustumalla eri kasvattajiin löydät itsellesi sopivan kasvattajan ja cockerspanielin
Listassa olevat kasvattajat ovat Cockerspanielit ry:n jäseniä. 


Cockerspanielit ry:n jalostustoimikunta on päivittämässä yhdistyksen kotisivuilla olevaa kasvattaja- ja trimmaajalistaa. Kasvattaja- ja trimmaajalistat ovat jäsenistölle jäsenetu ja ilmaisia. 

Cockerspanielit ry käsittelee tietoja luottamuksellisesti ja Henkilötietolain 22.4.1999/523 mukaisesti.


Uudet ilmoitukset ja muutokset kirjallisina osoitteeseen 
cockereidenjalostustoimikunta(at)gmail.com

 

Kasvattajat

 

Benchmark

Anett Finnig

Kiikala

045 675 6369

anett.finnig@gmail.com

http://www.benchmark.fi

Kirjavat cockerspanielit, jalostusuroksia käytettävissä

englanninspringerspanielit, walesinspringerspanielit, saksanpaimenkoirat

&

Mariann Korpi

Kellokoski

050 511 5251

mariann.korpi@gmail.com

http://www.benchmark.fi

Kirjavat cockerspanielit, jalostusuroksia käytettävissä

englanninspringerspanielit, walesinspringerspanielit, saksanpaimenkoirat

 

Berrywood's

Nanna Karlsson

Kangasala

050 382 6829

nanna.karlsson@hotmail.com

https://berrywood-s-cocker-spaniels.webnode.fi/

Yksiväriset cockerspanielit. Jalostusuroksia käytettävissä

 

Breeze

Pirjo ja Kirsi Lehtonen

Kärkölä

040 775 3738

kennelbreeze@msn.com

http://www.kennelbreeze.com

Kirjavat cockerspanielit. Jalostusuroksia käytettävissä

 

Coastline

Taina Lehtonen

Kruunupyy

050 554 5435

taina@kokkovet.fi

Kirjavat cockerspanielit

 

Dazzlingtail’s

Mari Hotti

Joutseno

0400 451 114

dazzlingtailscockerspaniels@gmail.com

www.dazzlingtails.com

Kirjavat cockerspanielit

 

Dream Bell’s   

Jaana Pelkonen

Kuopio

050 355 2492

trimmitiimi@gmail.com 

 

Frosty Morning’s

Nina Mahlanen

Loviisa

040 7168917

nina.mahlanen@elisanet.fi

Käyttö-ja näyttelylinjaiset cockerspanielit

&

Jutta Kaartinen

Vantaa

050 329 9000

jutta.Kaartinen@gmail.com

Käyttö-ja näyttelylinjaiset cockerspanielit

 

Fyr-Dane

Eija Airaksinen

Saarisenraitti 143

71570 Syvänniemi

0400 600 034

fyrdane@gmail.com

http://fyrdane.bonsait.fi/

Yksiväriset cockerspanielit

 

Goldbird's

SInikka Granström

Vantaa

045 142 0494

sigra3@gmail.com

Kirjavat cockerspanielit

&

Merja Talman

Oulu

040 166 7232

merja.talman@gmail.com

Kirjavat cockerspanielit

 

Ikurinperän

Merja Hankala

Tampere

040 737 6335

holiday96@kolumbus.fi

http://www.kotiposti.net/holiday96

Kirjavat cockerspanielit

 

Jalabelle

Jane Laakkonen

Siivikkala

041 809 3603

janelaakkonen@gmail.com

http://janeswappaa.wix.com/jalabelle

Kirjavat cockerspanielit. Jalostusuroksia käytettävissä

 

Jenlin

Merja Harjula

Myrkky

040 820 4094

merharjula@gmail.com

http://jenlin.omasivu.fi

Kirjavat cockerspanielit.

 

Kantelettaren

Salla Unkila

Hikiä

041 515 8553

salla.unkila@rokki.net

http://kantelettaren.nettisivu.org/

 

Merazure

Merja Kämäräinen

Mikkeli

0400 256 263

merja.kamarainen@pp.inet.fi

http://www.merazure.net

Yksiväriset cockerspanielit.

 

Nightlane's

Anneli Lehtometsä

Leisjärvi

050 535 1039

nightlanes.at@gmail.com

www.nightlanes.net

Yksiväriset ja kirjavat cockerspanielit

 

Mistynight Saga

Jannika Backman

Raisio

0417264845

backman.jannika@gmail.com

kennelmistynightsaga.kotisivukone.com

 

Oakhill Academy

Leila Pihlaja

Mikkeli

0400 151444

pihlaja550@gmail.com

https://oakhillacademy.kotisivukone.com/

Yksiväriset ja kirjavat cockerspanielit

 

Pihka Pahkan

Sari Airaksinen

Siilinjärvi

044 278 2030

sari.ai@hotmail.com

Yksiväriset ja kirjavat cockerspanielit

 

Pretty Flower's

Katariina Leivo

Vantaa

050 582 3258

kennelprettyflowers@gmail.com

http://www.kennelprettyflowers.com

Kirjavat ja yksiväriset cockerspanielit

 

Puvepapan

Tuija Suomi

Tarttila (Pirkanmaa)

040 584 3612

puvepapan@gmail.com

http://www.puvepapan.fi

 

Pähkinämäen

Sanna Theqvist

Raisio

050 322 1960

https://pahkinamaenkennel.kotisivukone.com

Yksiväriset cockerspanielit

 

Rassel's

Hannele ja Kirsi Helenius

Salo

050 339 6614, 040 553 4519

kirsi.helenius@saunalahti.fi

http://kennelrassels.kotisivukone.com/

Kirjavat ja yksiväriset cockerspanielit. Jalostusuroksia saatavilla

 

Rigreta's

Riikka Ahtila

Renko

050 558 7389

rigretas@gmail.com

www.rigretas.fi

Kirjavat Cockerspanielit

 

Sanwind

Susanna Pikkarainen

Kajaani

045 232 2318

http://www.kennelsanwind.com/

 

Sobelina's

Carina Nyman

Tammisaari

040 571 1286

http://bcnyman.wixsite.com/sobelinas

info@sobelinas.fi

Kirjavat cockerspanielit

 

Speck Line

Maarit Mäki

Lapua

040 548 7692

cockerienergiaa@gmail.com

www.cockerienergiaa.fi

Kirjavat cockerspanielit, sekalinjaiset cockerspanielit

 

Säkenöivän

Annastiina ja Timo Kovanen

Salo

045 631 4649

Sakenoivankennel.kotisivukone.com

Karkeakarvainen mäyräkoira, cockerspanieli

 

Ten Grade’s

Minna Kinnunen

Kajaani

044 525 4937

minna.kinnunen@luukku.com

https://tengrades.kotisivukone.com

facebook: kennel Ten Grade’s

Yksiväriset cockerspanielit, jalostusuroksia käytettävissä

Fieldspanielit, cavalierkingcharlespanielit

 

Winha’s

Matilda Maasalo

Keuruu

kennelwinhas@outlook.com

www.kennelwinha’s.fi

  •  
     


Uudet ilmoitukset ja muutokset kirjallisina osoitteeseen 
cockereidenjalostustoimikunta(at)gmail.com